<<< KRONIKA SZKOŁY NR 23 w OLIWIE - ROK 1999/2000 >>>

    Kierownictwo szkoły: Krystyna Rosińska-Dojlido (dyrektor) i Małgorzata Mikos (v-ce dyrektor).

Uczennice klasy pierwszej, już po ślubowaniu

W tym roku pracownicy naszej szkoły skupili się na działalności nastawionej na zainteresowanie dzieci i na współpracy ze środowiskiem lokalnym. Promowanie partnerstwa poprzez rozwijanie pozytywnych relacji między rówieśnikami znalazło wyraz w realizowanym programie wychowawczym "Wychowanie w kulturze oraz kultura czasu wolnego". Zintegrowanie uczniów i nauczycieli było jednym z dominujących działań w tym roku szkolnym.

Rodziców poproszono o ocenę pracy szkoły. W ankiecie wypowiedzieli się na temat wartości i postaw, które uczy szkoła, ustalonych norm zachowania, oraz poziomu nauczanych przedmiotów. Wyniki omówiono na posiedzeniu Rady Pedagogicznej i wyciągnięto wnioski.

Szczególnie obserwowali naszą pracę rodzice dzieci, które na skutek reformy oświaty zmieniły szkołę. W wyniku przeniesienia części dzieci z obwodu Szkoły nr 36, klasy I-III zwiększyły liczebność. Część z rodziców tych dzieci z nieufnością odnosiła się do proponowanych zmian i bacznie śledziła pracę naszej placówki.

Mierzenie jakości pracy szkoły obejmowało obszar dydaktyki i wychowania, oraz współpracy z rodzicami. Powołano do życia zespoły przedmiotowe, które przygotowują narzędzia do pomiaru wyników nauczania, analizują je i formułują wnioski do dalszej pracy.
W bibliotece szkolnej odbyło się mianowanie na czytelnika Akademię z okazji Święta Niepodległości, występy i konkursy, przygotowała klasa IIb 'Opowieść o dwunastu miesiącach' przygotowała i zaprezentowała klasa IIb pod kierunkiem pani Barbary Witkowskiej

 W zdrowym ciele zdrowy duch Efekty dydaktyczne to między innymi udział naszych dzieci w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.
W olimpiadzie języka polskiego przez eliminacje szkolne i międzyszkolne do wojewódzkich zakwalifikowali się: Grzegorz Klein z klasy VIIIa i Ania Bocheńska z klasy VIIIc.
W olimpiadzie matematycznej do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się uczniowie klasy VIIIc: Bartosz Niemiotko i Jan Kołodziej, oraz Grzegorz Klein z klasy VIIIa, który zdobył główną nagrodę 'Kangura' i wyjechał na wycieczkę do Wiednia.
W olimpiadach: języka angielskiego i geografii do etapu międzyszkolnego weszli: Grzegorz Klein w obu, Tomek Stieler z języka angielskiego, a Piotr Rycio z geografii. Międzyszkolny konkurs ekologiczny "Nasz Bałtyk" wygrała klasa Vb.

 Dzień Wiosny klas VIII - nadesłała Ania Bocheńska Dzień Wiosny klas VIII - nadesłała Ania Bocheńska Dzień Wiosny - klasa VIIIc - nadesłała Ania Bocheńska

Edukacja teatralna zdominowała pracę grupy wiekowej I-III. Uczniowie uczestniczyli w wielu wydarzeniach artystycznych, z czego na uwagę zasługują:

 • Przygotowanie amatorskiego przedstawienia "Cała naprzód", które otrzymało I nagrodę Wojewody Pomorskiego w Konkursie Amatorskich Zespołów Teatralnych Szkół Podstawowych pod hasłem: "Na falach Bałtyku".
 • Przygotowanie przedstawienia teatralnego w formie rozprawy sądowej na konkurs ekologiczny "Nasz Bałtyk".
 • Przygotowanie przedstawień teatralnych: "Kot w butach", "Opowieść o 12 miesiacach", "W zdrowym ciele zdrowy duch", "Gwiazdy i Gwiazdeczki".
 • Przedstawienia nasze obejrzały przedszkolaki z Przedszkoli Nr 12, 3 i 79 z Oliwy i Sopotu, uczniowie klas I-III i zaproszeni rodzice.
 • Koncerty muzyczne zatytułowane: "Wieczór Wigilijny", "Dawni Mistrzowie", "Kochana Mamo".
 • Poranek poświęcony twórczości J.Słowackiego i F.Chopina z okazji Święta Niepodległości przygotowały klasy VIII.

Dzieci przygotowane przez panią Izę Wiśniewską śpiewaja dla nauczycieli 'Gwiazdy i Gwiazdeczki' czyli Mini Playback Show Uczniowie uczestniczyli w wielu wydarzeniach artystycznych: w Teatrze Miniatura: "Szewczyk Dratewka", "Świniopas", "Tymoteusz wśród ptaków", oraz przygotowanych przez artystów scen Wybrzeża: "Muzyka pod Giewontem", "Czarnoksiężnik z krainy Oz", "Kochaj czworonogi", "Dzieci z Dworca ZOO".

Kółko teatralne pod kierunkiem pani Bogumiły Ochockiej przygotowało 'Jasełka' Dużo słów uznania otrzymaliśmy za przygotowania świąt rodzinnych: Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, oraz kiermaszu świątecznego wielkanocnego.

Tradycyjnie już dzieci i młodzież odwiedzały kina i wystawy. Klasy I obejrzały wraz z zaproszonymi policjantami film pt. "Bezpieczne miasto", oraz film w ramach realizowanego programu zdrowotnego pt. "Biały ząbek".

Starsze klasy uczestniczyły w dwuczęściowych warsztatach na temat nikotynizmu, przeprowadzonych przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Klasa Ia w świątecznych nastrojach i scenerii Wigilia Bożego Narodzenia w gronie pracowników szkoły Odwiedzono w ramach lekcji muzealnych Dom Uphagena, Muzeum Morskie oraz Muzeum Archeologiczne.

Klasy VIII uczestniczyły w programie profilaktyki uzależnień we współpracy z Komendą Policji na temat skutków narkomanii.
Ponadto oglądali przedstawienie "Golgota Polski" o Katyniu, oraz wystawę "Taka była PRL".

Przez cały miniony rok szkolny dzieci objęte były opieką oraz pomocą w zakresie: gimnastyki korekcyjnej, terapii logopedycznej i pedagogicznej, reedukacji.

Klasa IIb w przedstawieniu 'Na falach Bałtyku', którym zdobyła nagrodę na wojewódzkim konkursie szkolnych zespołów teatralnych

Dużym zainteresowaniem cieszyły się koła plastyczne i teatralne, oraz lekcje ochrony środowiska.

Festyn z okazji Dnia Dziecka Szkoła nasza funkcjonowała jako ośrodek kulturalno-osiedlowy i zapewniała rodzicom i uczniom szeroką gamę imprez artystycznych, które zakończył wielki festyn z okazji Dnia Dziecka.

Otrzymaliśmy słowa podziękowania za nawiązanie kontaktów i wniesiona radość od Domu Opieki Społecznej, Domu Pogodnej Starości i klubu Ad-Rem.

Prace remontowe nie ominęły nas tego roku: wymieniono instalacje elektryczną w całym budynku, odnowiono dwa pokoje nauczycielskie, trzy sale lekcyjne, szatnię, bibliotekę szkolną i klatkę schodowa przy bibliotece, oraz wyremontowano instalację wodno-kanalizacyjną.

Bal ósmoklasistów - nadesłała Ania Bocheńska Bal ósmoklasistów - nadesłała Ania Bocheńska Klasa VIIIc - nadesłała Ania Bocheńska Wycieczka klasy VIIIc do Szarloty- nadesłała Ania Bocheńska Absolwenci żegnaja szkołę i nauczycieli Zakończenie roku klasa VIIIc Zakończenie roku klas VIII- nadesłała Ania Bocheńska Zakończenie roku klasa VIIIc - nadesłał pan Wojtek Kapusta Pożegnanie klas ósmych - 'zerówki' prezentują program artystyczny Zakończenie roku klas VIII - nadesłała Ania Bocheńska Zakończenie roku klasa VIIIc - nadesłała Ania Bocheńska

ABSOLWENCI

Klasa VIII a
Wych: Marietta Połomska

 1. Biskupska Magdalena
 2. Brzeziński Łukasz
 3. Czerniewska Agata
 4. Czerwińska Agnieszka
 5. Gwóźdź Grzegorz
 6. Hartwich Adrian
 7. Kiczko Łukasz
 8. Klein Grzegorz
 9. Kłos Michał
 10. GG:472545 Kowalczyk Aleksandra
 11. Kowerski Tomasz
 12. Kreft Maciej
 13. Krefta Jarosław
 14. GG:1726523 Kunikowska Agnieszka
 15. GG:1906745 Kurowska Marta
 16. Melloch Mariusz
 17. Nagel Patrycja
 18. Nowak Łukasz
 19. Stojański Stanisław
 20. Szałapski Maciej
Klasa VIII b
Wych: Małgorzata Kisiel-Kowalczyk
 1. Albertowicz Filip
 2. Blok Michał
 3. Gonet Marek
 4. Gredka Izabela
 5. Haase Michał
 6. Iwuć Przemysław
 7. Jankiewicz Beata
 8. Kamińska Sylwia
 9. Krzywda Maria
 10. Makurat Michał
 11. Miłosz Marta
 12. Noga Przemysław
 13. Płocka Karolina
 14. Rekowski Daniel
 15. Sobczak Wojciech
 16. Stieler Tomasz
 17. Stodulska Alicja
 18. Szwaba Michał
 19. Wiaderek Krzysztof
 20. Zabrocka Monika
 21. Żółtańska Katarzyna
Klasa VIII c
Wychowawczyni:
Wiesława Kolanowska-Bugaj
 1. Amrozik Anna
 2. Bączek Dominika
 3. Bocheńska Anna
 4. Borowiak Katarzyna
 5. Ciężkowski Sebastian
 6. Dobrowolska Patrycja
 7. Faściszewski Jerzy
 8. Frąckowiak Sandra
 9. Kapusta Agata
 10. Kołodziej Jan
 11. Latoch Rafał
 12. Majchrzak Dorota
 13. Majkowski Dariusz
 14. Namiotko Bartosz
 15. Peplińska Dagmara
 16. Pestka Piotr
 17. Rycio Piotr
 18. Soński Krzysztof
 19. Sosnowska Marta
 20. Trella Iwetta
 21. Walczak Renata
 22. Wietecha Małgorzata
 23. Zienta Marcin
Klasa VI a
Wych: Aleksandra Plata
 1. Butkiewicz Piotr
 2. Czajkowska Dominika
 3. Grześlak Agata
 4. Jakimowicz Marta
 5. Ignaciuk Jacek
 6. Kot Maciej
 7. Kozłowski Marcin
 8. Łopuski Marek
 9. Mazurowski Adam
 10. Misiąg Monika
 11. Missa Michał
 12. Prusak Anna
 13. Rozalewski Łukasz
 14. Rozalewska Sylwia
 15. Szreder Sebastian
 16. Urbanowicz Mateusz
 17. Viola Elżbieta
 18. Zagórzak Paulina
Klasa VI b
Wych: Witold Szabowski
 1. Andrzejczuk Patrycja
 2. GG:6330357 Baścikowski Dawid
 3. Blok Jan
 4. Diesing Angelika
 5. Gorzkowska Natalia
 6. Grechuta Przemysław
 7. Jakimczyk Michał
 8. Kempara Patryk
 9. Korybut-Orłowski Mikołaj
 10. Kowalczyk Małgorzata
 11. Kulawczyk Magdalena
 12. Lubowska Małgorzata
 13. Mordawska Joanna
 14. Nowaczyk Katarzyna
 15. Nowak Michał
 16. Piernicki Kacper
 17. Stobiecki Krzysztof
 18. Stobiecki Łukasz
 19. Samulewski Karol
 20. Woźniak Marcin
Klasa VI c
Wych: Jolanta Zając
 1. Bebak Wojciech
 2. Całka Katarzyna
 3. Cieślik Łukasz
 4. Dawidowska Elżbieta
 5. Dobrowolska Marta
 6. Jasiński Krzysztof
 7. Kaczyński Adam
 8. Kalkowski Łukasz
 9. Kapusta Anna
 10. Klamann Kamil
 11. Klebba Beata
 12. Kreft Daria
 13. Pepliński Michał
 14. Pogodziński Jan
 15. Rojek Alicja
 16. Runowski Marcin
 17. Sawicka Agnieszka
 18. Smoczyńska Milena
 19. Wietecha Marcin
 20. Wojtasik Patryk
Szanowny Absolwencie!
Jeśli masz adres e-mail i zgadzasz się go tu ujawnić,
poinformuj mnie o tym.

Może tą drogą odnajdą Cię starzy przyjaciele ...

początek strony