<<< KRONIKA SZKOŁY NR 23 w OLIWIE - ROK 1969/70 >>>

Klasa Ib - nadesłała pani Aleksandra Kamińska   Rok szkolny rozpoczął się 3 września uroczystą akademią. Szkoła pracuje nadal pod kierunkiem mgr Aleksandra Jeznacha. Przybyli nowi nauczyciele: Ireneusz Kasperski - WF, Romualda Wojciechowska - geografia i Krystyna Wojtkiewicz - nauczanie początkowe. Odeszli do innych szkół: Barbara Marcinkiewicz i Grzegorz Perski.

Wrzesień to miesiąc pamięci narodowej. Uczniowie klas V-VIII udawali się ze swoimi wychowawcami na miejsca straceń dokonywanych przez hitlerowców, składali wiązanki kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Westerplatte i na zbiorowej mogile obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

Absolwenci klasy VIII a Korzystając z pięknej pogody zorganizowano dla klas VI-VIII jednodniową wycieczkę statkiem do Sobieszewa.

W październiku odbył się kominek harcerski z okazji Dnia Wojska Polskiego, oraz akademia poświęcona Dniom Kultury FRSRR przygotowana pod kierunkiem kol. Anastazji Rajkowskiej.

Z okazji 52 rocznicy Rewolucji Październikowej zorganizowano bardzo udaną akademię pod kierunkiem kol. Nowakowskiej i Ciepłuchy. Publiczności szczególnie podobał taniec "kazaczok" w wykonaniu uczennic z klas VI-VIII. Długo i obficie rozlegały się oklaski i na usilne prośby widzów zespół musiał bisować, sprawiając tym wielką przyjemność obecnym na sali.

Absolwenci klasy VIII b Obchody Dnia Nauczyciela tradycyjnie przygotował aktyw Komitetu Rodzicielskiego i Samorządu. Zorganizowano uroczystą akademię i poranek przy kawie. Zaproszono emerytów i kierownictwo Szkoły Nr 6 dla Pracujących.

W styczniu odbyła się choinka noworoczna dla dzieci nauczycieli tutejszej szkoły: był poczęstunek, bajki filmowe, wspólna zabawa i Mikołaj, który przyniósł paczki ze słodyczami. Następnego dnia taka sama uroczystość odbyła się w naszej szkole dla dzieci pracowników zakładu opiekuńczego.

Z okazji Dnia Kobiet 8 marca odbyła się kolejna akademia oraz spotkanie przy kawie i ciastkach. Wszystkie panie są tego dnia jakieś inne, na twarzach widać zadowolenie, uśmiech. Młodzież obdarowuje je kwiatami, a Samorząd wręcza drobne upominki wykonane własnoręcznie przez uczniów na zajęciach praktyczno-technicznych.

Absolwenci klasy VIII c 30 marca to dzień wyzwolenia Wybrzeża. Minęło 25 lat od powrotu prastarego Gdańska do Macierzy. Z tej okazji odbyła się znów uroczysta akademia, którą przygotowały kol. kol. A.Nowakowska i M.Ciepłucha. Podobne akademie odbyły się jeszcze z okazji 100 rocznicy urodzin Lenina, 1 Maja i Dnia Zwycięstwa.

Dla upamiętnienia postaci Lenina i wnikliwego jej poznania zorganizowano konkurs wiedzy o Leninie. W naszej szkole odbył się on 15 kwietnia. Brali w nim udział ci uczniowie, którzy w eliminacjach wykazali najwięcej wiadomości o wodzu rewolucji. Zwycięzcami zostali: Czesław Morozik VII b, Ewa Walter VIII b i Dorota Głombiowska Vc.

Dla uczczenia 1 Maja, 25 rocznicy zwycięstwa nad faszyzmem i 100 rocznicy urodzin Lenina, młodzież naszej szkoły podjęła liczne zobowiązania: pomoc w uporządkowaniu ZOO, porządkowanie boiska szkolnego, dekoracja szkoły i klas, malowanie ławek w swoich klasach, sadzenie kwiatów w skrzynkach za oknami i na rabatkach, sadzenie lasu. Klasy rywalizowały ze sobą. Na uroczystej akademii wyróżniono tych, którzy są pierwsi w pracy społecznej i nauce.

Absolwenci klasy VIII d Obchody Dni Oświaty, Książki i Prasy rozpoczęły się w szkole uroczystym porankiem, na który złożyły się wiersze o książce i piosenki. Zorganizowano konkurs pięknego czytania i opowiadania, oraz "zgaduj-zgadulę" o pisarzach i ich książkach. Finały odbyły się podczas uroczystej akademii. Zwycięzcami zostali: Zbigniew Okoniewski VIII a, Maciej Małek VI a, Jerzy Dunst V b.

Klasy VIII brały udział w wycieczce do Stoczni Gdańskiej im.Lenina i do Stoczni Remontowej. Uczestniczyły w lekcjach w warsztatach szkolnych przy Stoczni Gdańskiej. Wzięły udział w III Zlocie uczniów klas ósmych, gdzie szkoła nasza otrzymała pierwszą nagrodę - Puchar Dyrektora Stoczni Gdańskiej im.Lenina, "Złotą Kotwicę" za najliczniejszy udział w zlocie, oraz dyplomy za piękne występy artystyczne i ładne gazetki o stoczni.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka zorganizowano bezpłatną wycieczkę statkiem na Hel. Brali w niej udział uczniowie klas starszych, tj. VI, VII i VIII. Odbyły się też wycieczki po Szwajcarii Kaszubskiej i do Łeby dla najlepszych w nauce i dla tych którzy najwięcej pracowali społecznie. W ogródku jordanowskim przy oliwskim parku zorganizowano wielki festyn dziecięcy.

Spotkanie absolwentów klasy VIII b - styczeń 2003, zdjęcie udostępnił Stefan Pociejewski Spotkanie absolwentów klasy VIII b - styczeń 2003, zdjęcie udostępnił Stefan Pociejewski

Absolwenci klasy VIIIb z tego rocznika zrobili spotkanie swojej klasy w styczniu 2003 roku - byli o 33 lata starsi niż w chwili ukończenia szkoły.

    Az lza sie kreci, ze to juz tyle lat, tych ludzi ze spotkania w 2003 roku chyba bym nie poznal, ale te nazwiska pozostana na zawsze w mojej pamieci. Moze scenarisz zycia napisze, ze kiedys sie jeszcze wszyscy spotkamy, byloby mi bardzo milo. Pozdrawiam Was bardzo, kochani i zycze Wam zdrowia.
Andrzej Giecewicz (teraz Andreas) z Hamburga, absolwent klasy VIIIb
pazdziernik 2007

ABSOLWENCI

Klasa VIII a
Wych: Irena Okoniewska

 1. Bełkot Barbara
 2. Blaszkowska Bożena
 3. Brzuś Iwona
 4. Dobosz Ewa
 5. Dubowski Waldemar
 6. Hrynkiewicz Iwona
 7. Iwanicki Andrzej
 8. Karkocha Grażyna
 9. Kępińska Tamara
 10. Kolczak Marek
 11. Kotecki Andrzej
 12. Kozłowska Anna
 13. Kuczyński Bogumił
 14. Lipski Leszek
 15. Łopiński Tomasz
 16. Maj Bogdan
 17. Marchewicz Emilia
 18. Mincer Barbara
 19. Myszko Halina
 20. Niemand Zbigniew
 21. Niemiński Bogdan
 22. Okoniewski Zbigniew
 23. Prabucka Mariola
 24. Ratkiewicz Norbert
 25. Reutt Grażyna
 26. Samolewicz Bernard
 27. Szczepaniak Józef
 28. Trębińska Jolanta
 29. Wojtuń Maria
 30. Wolski Dariusz
Klasa VIII b
Wych: Barbara Kostuchowa
 1. Arnold Halina
 2. Bach Tadeusz
 3. Białobrzeski Mieczysław +
 4. Bryl Bożena
 5. Butlewska Danuta
 6. Drzewińska Krystyna
 7. Flak Lesław
 8. Garncarz Tadeusz
 9. Giecewicz Andrzej
 10. Gontarski Bogdan
 11. Gracz Maciej
 12. Grombala Adam
 13. Grzybowska Maria
 14. Karbowski Tadeusz +
 15. Kowalczyk Ewa
 16. Karol Barbara
 17. Lange Maria
 18. Lewicka Wiesława
 19. Malińska Hanna
 20. Marcinkiewicz Janina
 21. Matik Mirosław
 22. Murawska Grażyna
 23. Pociejewski Stefan
 24. Raniszewski Tadeusz
 25. Rodacka Bożena
 26. Ror Jadwiga
 27. Rudowska Jolanta
 28. Surma Elżbieta
 29. Stępień Piotr
 30. Śmietanka Jadwiga
 31. Szakiel Małgorzata
 32. Walter Ewa
 33. Wiśniewska Jadwiga
 34. Wosik Elżbieta
 35. Zając Dariusz
 36. Żarski Michał
oraz   Śmigiel Roman
          (odszedł do innej szkoły)

Klasa VIII c
Wych: Anna Bereziuk

 1. Degórska Danuta
 2. Głowacka Barbara
 3. Hirsz Henryk
 4. Janocha Eugenia
 5. Jędrzejewski Marek
 6. Kalinowska Danuta
 7. Kargol Jerzy
 8. Kłosowicz Krystyna
 9. Kropidłowski Waldemar
 10. Lewańczyk Edmund
 11. Lenart Wiesław
 12. Liedtke Maria
 13. Lubocki Roman
 14. Makurat Irena
 15. Marcinkowska Małgorzata
 16. Melloch Bogdan
 17. Pałkowski Kazimierz
 18. Pawlak Krzysztof
 19. Polak Tadeusz
 20. Polkowska Beata
 21. Przytarska Renata
 22. Rainko Grzegorz
 23. Sikorski Janusz
 24. Słomska Halina
 25. Szpura Alicja
 26. Szumisz Grażyna
 27. Tadajewska Teresa
 28. Trypucka Irena
 29. Wejda Danuta
 30. Wielbiński Aleksander
 31. Wirwicki Krzysztof
 32. Zienkiewicz Bogumiła
 33. Żukowska Teresa
 34. Żurek Marek

Klasa VIII d
Wych: Lucyna Pytkowska

 1. Banach Marek
 2. Bartknecht Bogumiła
 3. Cierocka Maria
 4. Czeszewski Marek
 5. Dymarczyk Teresa
 6. Głombiowska Zofia
 7. Iwaniuk Halina
 8. Korczyński Ryszard
 9. Kowalewska Ewa
 10. Kropidłowski Krzysztof
 11. Knajdrowska Małgorzata
 12. Kucharska Grażyna
 13. Kuling Urszula
 14. Kwiatkowska Grażyna
 15. Leszczuk Piotr
 16. Liberkowski Leszek
 17. Mich Marianna
 18. Mirek Bożena
 19. Ochocki Jan
 20. Ochocki Mirosław
 21. Ostrowski Krzysztof
 22. Pawłowski Bogumił
 23. Piernicki Zbigniew
 24. Plec Ryszarda
 25. Połetek Jerzy
 26. Prokudo Wanda
 27. Rembowski Andrzej
 28. Sobieralski Mariusz
 29. Szczodrowska Ewa

Szanowny Absolwencie!
Jeśli masz adres e-mail i zgadzasz się go tu ujawnić,

poinformuj mnie o tym.

Może tą drogą odnajdą Cię starzy przyjaciele ...

początek strony