<<< KRONIKA SZKOŁY NR 23 w OLIWIE - ROK 1997/98 >>>

Ulicami starego Gdańska przeszedł pochód młodości, inaugurujący rok szkolny 1997/98     Kierownictwo szkoły: Krystyna Rosińska-Dojlido (dyrektor) i Małgorzata Mikos (v-ce dyrektor).

W bieżącym roku uczęszcza do naszej szkoły 466 uczniów w 20 oddziałach. Uroczysta inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się przemarszem reprezentacji szkół po ulicach Gdańska. Przemarsz poprzedzony był mszą świętą w Kościele Mariackim w Gdańsku. Dzieci z naszej szkoły brały czynny udział w tym korowodzie.

Dla dzieci najmłodszych rok szkolny rozpoczął się pasowaniem na uczniów. Dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pani Sylwii Łoś przygotowały "tor przeszkód".

'Tor przeszkód' dla pierwszoklasistów, jeszcze nie uczniów Wszystko przygotowane do pasowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły W ciągu całego roku szkolnego nauka przeplatała się z wycieczkami, uroczystościami i różnymi innymi niespodziankami.

Dzieci z klas 0-III bywały w kinie, gdzie oglądały filmy takie jak: "Pinokio", "Herkules", "Polowanie na mysz", uczestniczyły w przedstawieniach teatralnych: "Przygody Koziołka Matołka", "Legenda o Bazyliszku". Sami uczniowie przygotowali jasełka, przedstawienie pt. "Malowany król" i Mini Playback Show.

Dzieci urządziły kiermasz świąteczny, na którym sprzedawały przygotowane przez siebie prace. Zarobione pieniądze przeznaczyły na wycieczki do McDonalda i na lody.

 Zajęcia w grupach '0' Klasa IIIc - nadesłała Izabela Bielińska Zajęcia z terapii pedagogicznej z panią A.Gudzińską
Dzieci pod kierunkiem nauczycieli zorganizowały konkurs plastyczny i recytatorski z okazji obchodów Dni Książki i Prasy. Uczestniczyły w koncercie muzyki poważnej w PWSM w Gdańsku. Bawiły się z okazji Dnia Chłopca, Andrzejek, Mikołajków i na karnawałowym balu przebierańców. Uroczyście obchodziły Dzień Matki. Z okazji Dnia Dziecka brały udział w barwnym korowodzie ulicami Oliwy.

Odbyły wycieczki do pobliskiego lasu, do młyna, gdzie zapoznały się z jego pracą, oraz do piekarni "Rogalik". Poznały tam proces technologiczny wypieku chleba i bułek. Odwiedziły Stocznię Remontową i Zakłady Cukiernicze "Fazer". Autokarem pojechały na Hel i do Malborka.

Jasełka przygotowane przez klasę IIa Wigilia gromadzi wszystkich pracowników szkoły Dzieci starsze przede wszystkim przygotowywały się do egzaminów wstępnych do szkół średnich. Ale przerwy w nauce są konieczne, a nauczyciele dbali o to, aby dawały relaks i odprężenie. Były to kilkakrotne wyjścia do kina, do Teatru Muzycznego ("Nędznicy", "Scrooge", "Z życia krawcowych teatralnych"), do Teatru Wybrzeże ("Wszystko dobre co sie dobrze kończy"). Wyjeżdżali na kilkudniowe wycieczki autokarowe. Brali udział w rajdzie rowerowym szlakiem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Dzień Wiosny - 'Ostry dyżur' w wersji klasy VIIIb Dzień Wiosny - grono pedagogiczne: S.Łoś, A.Kaling, M.Mikos, K.Rosińska (SÓ-PER ŁU-MEN) i T.Grodzicki Na dyskotekach starsze dzieci bawiły się z okazji: Dnia Chłopaka, Andrzejek, Mikołaja, karnawału i Walentynek. Uroczyście obchodzili Dzień Kobiet i Dzień Dziecka. Z okazji Dnia Sportu brali udział w zawodach sportowych.

Samorząd Uczniowski współpracował głównie z młodzieżą klas VII i VIII. W walentynkowe święto "oserduszkowali" hol główny, zawiesili skrzynkę kontaktową, do której uczniowie wrzucali życzenia, wiersze i liściki. Wspólnie przygotowali obchody Dnia Wiosny - klasy przedstawiły inscenizacje - parodie znanych filmów i seriali TV: "Superman", "Conan", "Ostry dyżur", "Rodzina Adamsów".

Dzień Wiosny - 'Sami Swoi' w wykonaniu klasy VIa wspieranej przez wychowawczynię M.Połomską Dzień Wiosny - 'Rodzina Adamsów' w wykonaniu VIIb Uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się: z języka polskiego 21 uczniów (do II etapu przeszły 3 osoby), z matematyki: 16 uczniów, z biologii 3, z geografii 2, z języka angielskiego 5.


Teatrzyk 'Ciach-Mach' - przedstawienie przygotowane przez klasę IIIb, 8 kwietnia 1998 godzina 10.40 Dzień Wiosny - klasa VIc przedstawia 'Swiat według Bundych' - nadesłała Ania Bocheńska W pracy dydaktyczno-wychowawczej zwrócono uwagę na profilaktykę, ponieważ ta daje lepsze efekty niż resocjalizacja zdemoralizowanej młodzieży. Pedagodzy szkolni wspólnie z wychowawcami systematycznie badali warunki życia i nauki uczniów sprawiających trudności. Udzielali rodzicom porad w rozwiązywaniu problemów rodzinnych, oraz pomocy w konfliktach rówieśniczych i środowiskowych. Rodzice byli zapraszani na spotkania z psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pt. "Szkoła dla rodziców".

Dzień Wiosny - 'Superman' w wykonaniu klasy VIIIa, wspieranej przez swoją SÓ-PER ŁU-MEN, czyli wychowawczynię panią K.Rosińską Dzień Wiosny - Mini Playback Show w wykonaniu klasy Vc Trudnościom w nauce nauczyciele starali się zapobiec przez indywidualizację metod nauczania, kierowanie na zajęcia z terapii pedagogicznej i reedukacji. Dzieci uczęszczały również na zajęcia logopedyczne i gimnastykę korekcyjną.

W zakresie pomocy materialnej najbardziej potrzebujące dzieci korzystały z darmowych obiadów, podczas ferii zimowych były na półkolonii przy Katedrze Oliwskiej, oraz wyjeżdżały na obóz terapeutyczny w Wygonowie.

Dzień Dziecka - powrót do szkoły na zawody sportowe Dzień Dziecka - ulicami Oliwy doszliśmy do Parku Oliwskiego Z funduszy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci działającego przy naszej szkole udzielono dzieciom zapomóg finansowych z przeznaczeniem na zakup podręczników szkolnych i obuwia zimowego, oraz na dofinansowanie do wycieczek szkolnych.

W ramach remontów wymieniono w tym roku ceramiczne pokrycie dachu, odnowiono ściany w świetlicy, sali nr 3 i małą klatkę schodową, gabinet lekarski i stomatologiczny. Szkoła nasza otrzymała w darze od Telewizji Kablowej kolorowy telewizor. Umieszczono go w świetlicy szkolnej.

Pożegnanie klas ósmych - już nie uczniowie, jeszcze nie absolwenci Po 25 latach odwiedzili naszą szkołę absolwenci

 

ABSOLWENCI

Klasa VIII a
Wychowawczyni:
Krystyna
Rosińska-Dojlido

 1. Abel Marta
 2. Borowska Anna
 3. Cichocki Karol
 4. Fengler Krzysztof
 5. Garski Marcin
 6. Giełda Karolina
 7. Jakubowska Agnieszka
 8. Jaskulska Magdalena
 9. Krzywosz Dariusz
 10. Lachowska Marcelina
 11. Latoch Julia
 12. Łoboda Urszula
 13. Majkowska Aneta
 14. Moczydłowska Magda
 15. Mourin Marek
 16. Piechowicz Emilia
 17. Siewiaryn Marta
 18. Smal Kamil
 19. Stankiewicz Maciej
 20. Starczyński Sebastian
 21. Szczepanowicz Rafał
 22. Trela Mateusz
 23. Wietecha Zofia
 24. Woźniczko Sandra
 25. Zienkiewicz Jakub
Klasa VIII b
Wych: Tomasz Grodzicki
 1. Bojarski Andrzej
 2. Boleń Katarzyna
 3. Drzymała Piotr
 4. Ignaciuk Michał
 5. Iwuć Radosław
 6. Janowska Joanna
 7. Jaskulski Łukasz
 8. Kamińska Joanna
 9. Kapała Anna
 10. Kobylińska Anita
 11. Kroplewska Sylwia
 12. Lipińska Alicja
 13. Łopuski Radosław
 14. Meirowska Natalia
 15. Młodzianko Karol
 16. Mońko Beata
 17. Mońko Joanna
 18. Muszyńska Anna
 19. Nowak Tomasz
 20. Pałys Katarzyna
 21. Pastwa Joanna
 22. Serdiuk Przemysław
 23. Skibicki Łukasz
 24. Szczyglińska Justyna
 25. Szwarc Marcin
 26. Waszkiewicz Iwona
 27. Wąsikowska Monika
 28. Winnicka Agnieszka
Szanowny Absolwencie!
Jeśli masz adres e-mail i zgadzasz się go tu ujawnić,
poinformuj mnie o tym.

Może tą drogą odnajdą Cię starzy przyjaciele ...

początek strony